Sklep dla biegaczy

Buty do biegania po asfalcie
Buty do biegania w terenie
Spodenki i spodnie do biegania
Koszulki do biegania
Kurtki do biegania
Skarpety do biegania
Akcesoria do biegania
Plecaki i torby do biegania
Elektronika do biegania
13979 produktówSortuj:Najbardziej popularneCena rosnącoCena malejąco
13979 produktów

Chcesz dowiedzieć się więcej o sklepie Running?

Bieganie to forma ćwiczeń angażujących całe ciało, uprawiana na asfalcie lub leśnych drogach i ścieżkach. Jest wykonywany jako sekwencja naprzemiennych kroków obu nóg, z możliwością podziału każdego kroku na trzy fazy: podparcia, impulsu i odpoczynku. Podparcie i impuls wykonuje się, gdy stopa ma kontakt z podłożem, podczas gdy powrót odbywa się ze stopą w powietrzu.

Najbardziej polecaną opcją jest bieganie po leśnych ścieżkach, ponieważ na tego typu nawierzchni uderzenia są znacznie lepiej absorbowane. Ale z drugiej strony musimy być bardzo świadomi tego, gdzie stawiamy stopy, ponieważ powierzchnie są nieregularne i mogą znajdować się na nich kamienie lub korzenie, które powodują, że skręcamy się lub potykamy.

Jeśli chodzi o bieganie po asfalcie, ta nawierzchnia jest zalecana dla doświadczonych biegaczy i do treningów, w których przeważa prędkość. Jeśli jesteś podatny na kontuzje, nie zaleca się wykonywania długich lub bardzo powtarzalnych sesji na asfalcie.

W każdym razie nie każdy z nas ma możliwość biegania po drogach czy leśnych ścieżkach, a poza tym większość testów nadal odbywa się na asfalcie, choć wyraźnie wzrasta liczba testów górskich.

Specjalistyczne buty do biegania po leśnych ścieżkach lub ścieżkach zwykle oferują mniejszą amortyzację niż buty asfaltowe, ponieważ nie jest to tak konieczne, gdy są używane na miękkiej nawierzchni. Charakterystyczna dla tych butów jest również podeszwa zewnętrzna, która zapewnia maksymalną przyczepność na szutrowych drogach, błocie itp.

Do biegania po asfalcie zalecane jest odpowiednie obuwie zapewniające optymalną amortyzację. W zależności od wagi zawodnika i dystansu startów musimy wybrać but z większą lub mniejszą amortyzacją.

Buty do biegania są niezbędnym wyposażeniem do biegania , ale wskazane jest również używanie specjalnych koszulek, spodni lub skarpet do tego sportu.

Koszulki do biegania i spodnie do biegania powinny zapewniać maksymalną wentylację i być wykonane z materiałów odprowadzających pot i ułatwiających pocenie się, aby zapewnić Ci chłód i suchość. Bluzy do biegania często mają płaskie lub wyprofilowane szwy, okrągłe wycięcie pod szyją z siateczką lub zamkiem błyskawicznym oraz paski na rękawach lub plecach. Spodnie do biegania zazwyczaj mają elastyczną talię ze sznurkiem dla idealnego dopasowania, wewnętrzne majtki z zewnętrzną lub wewnętrzną kieszenią oraz elementy odblaskowe, które pomagają zwiększyć widoczność w ciemności.

Skarpety do biegania są również wykonane z materiałów ułatwiających pocenie się i zazwyczaj mają zróżnicowaną gęstość, aby odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Mają specjalną konstrukcję dla prawej i lewej stopy, ze wzmocnionymi i chronionymi obszarami.

Okulary do biegania to akcesorium coraz częściej używane przez sportowców. Okulary do biegania są bardzo lekkie i ledwo zauważalne po założeniu. Soczewki poliwęglanowe pokrywają dużą powierzchnię, aby dodatkowo chronić oczy.


Marki Sklep dla biegaczy, które mogą cię zainteresować:

40% zniżki

40% zniżki na twojego e-maila

Zarejestruj się i otrzymuj na swoją skrzynkę e-mail oferty do 40% zniżki na tysiące produktów.