134 produktów z

Brooks England

134 produktówSortuj:Najbardziej popularneCena rosnącoCena malejąco
134 produktów

W ciągu ostatniego półtora wieku firma Brooks England urosła z małego warsztatu do synonimu wysokiej jakości rzemiosła. W 1865 roku John Boultbee Brooks opuścił swoje rodzinne miasto Hinckley w Leicestershire z zaledwie 20 funtami w kieszeni. Udał się do Birmingham, gdzie w 1866 roku założył firmę zajmującą się uprzężą dla koni i galanterią skórzaną przy Great Charles Street pod nazwą JB Brooks & Co. W 1878 roku niefortunna śmierć konia pana Brooksa i fakt, że nie było go stać na kolejnego konia , kazała mu pożyczyć rower, aby dojeżdżał do pracy. Siodło było dla niego tak niewygodne, że poprzysiągł coś z tym zrobić.

28 października 1882 roku pan Brooks złożył swój pierwszy patent na siodło. Jeźdźcy na całym świecie docenili wprowadzone przez niego ulepszenia, a nowy produkt odniósł ogromny sukces.

W 1962 roku Brooks England stał się częścią Raleigh i przeniósł się do swojej obecnej siedziby w Smethwick w West Midlands, zaledwie kilka mil od pierwotnej lokalizacji. Zainspirowany ponadczasowymi produktami zaprojektowanymi przez swoich poprzedników, Brooks England ożywił oryginalne hasło „Siodła, torby itp.” i wprowadził serię toreb rowerowych i innych akcesoriów rowerowych. Brooks England to przesiąknięta historią, prestiżowa marka z prawie 150-letnią tradycją i doświadczeniem. Ale jakość i styl nigdy się nie starzeją. .


Kategorie powiązane z Brooks England