Gripy i owijki na kierownicę

913 produktówSortuj:Najbardziej popularneCena rosnącoCena malejąco
913 produktów

Chcesz wiedzieć więcej o gripach i owijkach na kierownicę?

Gripy i owijki na kierownicę umożliwiają idealne trzymanie dłoni na kierownicy. Gripy są specjalnie zaprojektowane do rowerów górskich, podczas gdy owijki są używane w rowerach szosowych. Dzięki gripom i owijkom na kierownicę poczujesz się bardziej komfortowo na rowerze bez konieczności zmiany obecnych gripów.

Jedną z głównych zalet gripów i owijek jest ich antypoślizgowa powierzchnia, która zapobiega ślizganiu się dłoni z powodu potu lub wilgoci. Absorbują również wstrząsy, zapobiegając dyskomfortowi i urazom nadgarstków lub dłoni.

Jeśli chodzi o skład, najlepsi producenci zarówno gripów jak i owijek wybierają miękkie materiały, takie jak guma, plastik, korek i materiały syntetyczne. Aby zapobiec ślizganiu się niektórych elementów podczas deszczu, takich jak guma, zaleca się stosowanie ograniczników kierownicy lub rogów kierownicy na każdym końcu.

Jako uzupełnienie gripów i owijek, rękawiczki rowerowe pomagają również zapobiegać ślizganiu się dłoni.

Wybór odpowiednich gripów

Wybór odpowiednich gripów jest niezbędny, aby trening lub jazda na rowerze były tak przyjemne i wygodne, jak to tylko możliwe. Oprócz materiału, z którego wykonany jest grip, należy również wziąć pod uwagę rodzaj zapięcia, grubość i gęstość. Istnieją dwa rodzaje zapięć: śrubowe lub zatrzaskowe. Te pierwsze charakteryzują się łatwością demontażu i montażu. Z drugiej strony, uchwyty wciskane mają doskonałą przyczepność i ważą mniej, ponieważ zawierają mniej części mocujących. Grubość jest również ważna, szczególnie w przypadku uchwytów silikonowych lub piankowych. Im grubszy, tym lepiej amortyzuje i jest cięższy. Wreszcie, gęstość określa zdolność absorpcji wody, więc im wyższa gęstość, tym mniej wody będzie filtrować.

Ergonomiczne gripy

Ergonomiczne gripy są zwykle wykonane ze sztywnych materiałów i różnią się od tradycyjnych uchwytów tym, że są specjalnie ukształtowane, aby dłonie miały większą powierzchnię podparcia. Ich główną zaletą jest zmniejszenie nacisku na najbardziej wrażliwe nerwy dłoni i zapewnienie optymalnej pozycji dłoni. Ten typ uchwytu jest często używany w rowerach miejskich .

Owijki na kierownicę

Istnieje wiele rodzajów, stylów i kolorów owijek na kierownicę. Oprócz poprawy przyczepności, owijki służą również jako osłona przewodów hamulcowych i przerzutek, a także samej kierownicy. Duża część rowerów szosowych jest wyposażona w pasek korkowy. Wygodniejszą alternatywą z większą amortyzacją są paski wykonane z żelu.

Nakładki na kierownicę to idealne akcesorium chroniące kierownicę i chwyty przed uderzeniami i upadkami.


Marki Gripy i owijki na kierownicę, które mogą cię zainteresować:

40% zniżki

40% zniżki na twojego e-maila

Zarejestruj się i otrzymuj na swoją skrzynkę e-mail oferty do 40% zniżki na tysiące produktów.