Price
5,00 zł - 6 954,00 zł
Zniżka
Dostępny
+ Zobacz więcej
Ostatnie sztuki
+ Zobacz więcej
Nowość
+ Zobacz więcej
Model

Bestsellery Hamulce i klamki hamulcowe

Hamulce i klamki hamulcowe

1370 produktówSortuj:Najbardziej popularneCena rosnącoCena malejąco
1370 produktów

Chcesz wiedzieć więcej o hamulcach i klamkach hamulcowych?

Hamulce rowerowe są jednymi z najważniejszych elementów dla bezpieczeństwa rowerzysty, ponieważ jeśli hamulce są w złym stanie, może dojść do poważnych wypadków. Utrzymanie hamulców w dobrym stanie jest stosunkowo proste i często wymaga jedynie wymiany klocków hamulcowych lub regulacji napięcia linek.

Istnieje wiele różnych systemów hamowania, ale tutaj wyjaśnimy dwa główne:

Hamulce szczękowe są najbardziej znane i rozpowszechnione ze względu na ich skuteczność i niższą cenę. Składają się z klocków obsługiwanych przez korby, które są dociskane palcami, ocierają się o obręcz koła, a tarcie powoduje hamowanie roweru. Aby utrzymać hamulce szczękowe w dobrym stanie, wystarczy wymienić klocek hamulcowy (jeśli jest zużyty lub w złym stanie) lub po prostu dokręcić linki hamulcowe, które przechodzą od korby kierownicy do metalowych szczęk, które utrzymują klocki hamulcowe za pomocą narzędzi .

Hamulce tarczowe są znacznie skuteczniejsze niż hamulce szczękowe, ale kosztują więcej. Hamulce te są mechaniczne lub hydrauliczne i są coraz częściej stosowane, zwłaszcza w kolarstwie górskim. Wymiana klocków hamulcowych w tych hamulcach jest stosunkowo prosta i może być wykonana przez każdego w domu. Hamulce tarczowe są bardzo mocne i wystarczy lekko pociągnąć dźwignię hamulca, aby poczuć silne i bezpieczne hamowanie. Podczas smarowania łańcucha rowerowego smar należy rozprowadzić na zębatki, aby płyn nie uszkodził hamulców tarczowych.


Marki Hamulce i klamki hamulcowe, które mogą cię zainteresować:

40% zniżki

40% zniżki na twojego e-maila

Zarejestruj się i otrzymuj na swoją skrzynkę e-mail oferty do 40% zniżki na tysiące produktów.