Kemping Prostokątne
Kemping to dyscyplina, która może wydawać się dość prosta. Kemping , biwak lub camping polega na rozbiciu namiotu w lesie lub na innym, naturalnym obszarze, aby spędzić tam noc, a także jako pomaga stworzyć tymczasowe zakwaterowanie na danej przestrzeni.
Przy obecnych przepisach biwakowanie nie wszędzie jest możliwe. Istnieje szereg przepisów, które zapewniają kontrolę nad biwakowaniem zawsze mając na celu nieszkodzenie naturze i środowisku. Przed wyjazdem na kemping ważne jest, aby wybrać dozwolone miejsce do rozbicia namiotu. Należy szanować pobliskie zwierzęta, nie niszczyć przyrody, nie hałasować i nie rozpalać ognisk.
Istnieją różne rodzaje kempingów: Kemping turystyczny: to obiekt o większej lub mniejszej wielkości, który jest odpowiednio przygotowany i wyposażony. Za niewielką opłatą tego typu kempingi oferują możliwość rozbicia namiotu na niewielkiej działce i skorzystania z podstawowych usług, takich jak woda, toalety, prysznice itp. Tego typu kempingi znajdują się w miastach lub na ich obrzeżach i są świetną okazją do poznania miasta bez wydawania dużych pieniędzy. Wiejski kemping: Tego typu kempingi są bardzo podobne do kempingów turystycznych, ale zazwyczaj znajdują się dalej od środowiska miejskiego. Kempingi wiejskie oferują więcej kontaktu z naturą, zajęć rekreacyjnych i sportowych. Wiejskie kempingi są przeznaczone dla osób, które chcą cieszyć się doświadczeniem znacznie bliżej natury. Kemping na dziko : Jest to dość kontrowersyjna dyscyplina, ponieważ w wielu krajach kempingowiec nie może rozkładać namiotu gdziekolwiek mu się podoba bez pozwolenia władz. W rzeczywistości w krajach takich jak Hiszpania kemping na dziko nie jest dozwolony, ale w niektórych regionach zapewniają one duże przestrzenie, w których kempingowicze mogą czuć się bardziej swobodnie. Biwak: Biwakowanie można uznać za formę ekstremalnego kempingu, w której alpinista lub ekspert górski tworzy improwizowany obóz na określony czas, aby się pożywić lub spędzić noc. Biwakowanie obejmuje również spędzanie nocy bez namiotu lub śpiwora, w pełni wystawiając się na działanie otaczających cię czynników. Biwakowanie jest dozwolone w wielu miejscach, chociaż w niektórych parkach przyrody biwakowanie jest dozwolone tylko powyżej pewnej wysokości lub wystarczająco daleko od wejścia lub parkingów parku.
Sprzęt kempingowy: Namioty: Jest to kluczowy przedmiot do spędzania nocy na łonie natury. Najbardziej zalecanym namiotem jest ten z dwuwarstwowym, nieprzemakalnym dachem, posiadającym dobre, mocne śledzie do przytwierdzenia do ziemi oraz plastikową podłogę odpowiednio zabezpieczoną przed przemakaniem. Waga namiotu jest również ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jeśli zamierzasz spędzać długie okresy w trasie między punktami kontrolnymi. W takim przypadku postaraj się kupić namiot ważący mniej niż 3 kg. Śpiwór: jest to podstawowy element kempingu. Upewnij się, że jest lekki, nie waży więcej niż półtora kilograma i jest wykonany z najlepszej jakości włókna lub pierza. Zwykle jego cena nie jest niska, ale taki dobrej jakości śpiwór może przetrwać w dobrym stanie przez ponad dziesięć lat jeśli dbasz o niego odpowiednio. Jeśli wybierasz się na kemping w bardzo zimne rejony, powinieneś uważnie przeczytać specyfikację danego śpiwora i minimalne zakresy temperatur, które jest w stanie pokryć bez utraty komfortu. Maty i karimaty: Jeśli twój biwak nie wymaga długich wędrówek do celu, zaleca się również dołączenie małej maty piankowej lub najnowocześniejszego dmuchanego materaca. Pozwalają one na znacznie lepszy odpoczynek niż spanie bezpośrednio na podłodze i zapewniają lepszą izolację termiczną między śpiworem, a podłogą. Latarka: Jeśli zamierzasz spędzić noc w otoczeniu przyrody powinieneś zaopatrzyć się w profesjonalną latarkę, która pomoże ci poruszać się w ciemności. Kup profesjonalną latarkę w naszym dziale Oświetlenie Outdoor.
Gdzie rozbić namiot?: Wiedza o tym, gdzie biwakować jest kluczowym czynnikiem, który jest często pomijany podczas rozbijania namiotu w terenie. Nigdy nie rozbijaj namiotu nad brzegiem rzeki jeśli nie chcesz, aby wystraszyła cię wzbierająca woda. Nie rozbijaj namiotu obok zbocza wzgórza, na którym istnieje ryzyko osunięcia się skał. Należy uważać na suche drzewa i palmy, ponieważ gałęzie mogą spaść na namiot i go zniszczyć. Znajdź miejsce, które nie jest zbyt narażone na działanie wiatru i umieść wejście namiotu z dala od wiatru. Staraj się nie rozkładać na szczycie wzgórza i zawsze staraj się wykorzystać ukształtowanie terenu, aby pozostać jak najbardziej osłoniętym. Jako ostatnią radę zalecamy, aby nie biwakować w pobliżu torów kolejowych, wąwozów, tam, łąk lub prywatnych posiadłości, obszarów chronionych lub terenów podmokłych zaatakowanych przez komary i owady.