Kierownice rowerowe

355 produktówSortuj:Najbardziej popularneCena rosnącoCena malejąco
355 produktów

Chcesz wiedzieć więcej o kierownicach rowerowych?

Kierownica roweru jest jedną z najważniejszych części roweru. Wraz z pedałami i siodełkiem stanowi drugi punkt styku roweru z ciałem rowerzysty. Wybór odpowiedniej kierownicy jest niezbędny, aby uniknąć bólu rąk i ramion oraz móc bezproblemowo jeździć na wycieczki. Choć wiele osób o tym nie wie, ramiona stają się bardzo obolałe po długiej jeździe, dlatego tak ważne jest posiadanie dobrej kierownicy.

Można wyróżnić dwa główne typy kierownic rowerowych.

Kierownica górska jest jedną z najczęściej spotykanych kierownic we wszystkich rowerach, nawet tych, które widzimy w wielu miastach. Wiele z tych rowerów górskich ma obecnie przednie amortyzatory przymocowane do kierownicy, aby chronić ciało rowerzysty przed silnymi uderzeniami spowodowanymi nierównościami terenu. Oprócz amortyzatorów, bardzo ważne jest, aby mieć dobre uchwyty, aby dłonie trzymające kierownicę nie zostały uszkodzone przez tarcie.

Kierownica szosowa różni się znacznie od kierownicy górskiej, ponieważ rowerzysta ma zwykle bardziej pochyloną pozycję na rowerze. Ręce mogą przyjąć 4 różne pozycje, które zmieniają się w zależności od nachylenia terenu. Dzięki tej kierownicy możesz przyjąć bardzo aerodynamiczną postawę, aby osiągnąć wyższe prędkości na drodze i uniknąć wstrząsów spowodowanych wiatrem. Aby poprawić jakość kierownicy szosowej, można użyć owijek na kierownicę, które są podobne do uchwytów rakiet tenisowych. Paski te zapewniają lepszy chwyt i komfort.


Marki Kierownice rowerowe, które mogą cię zainteresować:

40% zniżki

40% zniżki na twojego e-maila

Zarejestruj się i otrzymuj na swoją skrzynkę e-mail oferty do 40% zniżki na tysiące produktów.