Price
8,00 zł - 5 108,00 zł
Zniżka
Dostępny
+ Zobacz więcej
Marka
+ Zobacz więcej
Ostatnie sztuki
+ Zobacz więcej
Nowość
+ Zobacz więcej
Ilość
+ Zobacz więcej

Bestsellery Narciarstwo i Snowboard

Narciarstwo i Snowboard

6022 produktówSortuj:Najbardziej popularneCena rosnącoCena malejąco
6022 produktów

Chcesz wiedzieć więcej o naszych produktach narciarskich?

W deporvillage mamy szeroką gamę produktów narciarskich , aby wyposażyć cię we wszystko, czego potrzebujesz i byś mógł oddać się zimowemu szaleństwu. Od odzieży po sprzęt, akcesoria i elementy bezpieczeństwa.

Odzież jest podzielona na warstwy bazowe lub pierwsze warstwy, takie jak koszulki , drugie warstwy, takie jak niektóre kurtki termiczne i polary, oraz trzecie warstwy wodoodporne, wiatroszczelne i softshellowe.

Jak wybrać odzież narciarską?

Pierwsza warstwa

Jest to pierwsza warstwa ochronna naszej skóry. Jej funkcją jest odprowadzanie potu , aby zapewnić nam suchość i zapobiec uczuciu wilgoci, które sprawia, że odczuwamy zimno. Włókna syntetyczne, takie jak poliester lub polipropylen, są często używane w tej warstwie, chociaż często stosuje się również ciepłą wełnę merynosów. W każdym razie nie zalecamy bawełny jako pierwszej warstwy, ponieważ szybko się moczy i długo schnie.

Pierwsze warstwy powinny zatem spełniać następujące funkcje:

- Odprowadzanie potu i wilgoci.

- Zatrzymywanie ciepła (w przypadku warstw termicznych).

- Oddychające.

- Antyalergiczne.

Zwykle warstwy te przylegają do ciała, ale nie są zbyt ciasne, dzięki czemu mamy swobodę ruchów.

Druga warstwa

Jest to warstwa, którą nakładamy na warstwę bazową. W tym przypadku są to ubrania, które muszą nas izolować przed działaniem niskiej temperatury. Innymi słowy, nie dostarczają nam ciepła, ale zatrzymują ciepło wytwarzane przez nas samych, i zapobiegają wychłodzeniu. Ponadto warstwy te pomagają odprowadzać pot. Aby spełnić tę funkcję na rynku dostępnych jest wiele włókien, zarówno syntetycznych jak i naturalnych, ale najbardziej znane to Polartec i PrimaLoft.

Aby wybrać ten rodzaj odzieży, przyjrzyjmy się gramaturze włókna. W szczególności polary są zwykle klasyfikowane według gramatury (100, 200 i 300 g/cm2). Pod względem dopasowania druga warstwa jest luźniejsza niż pierwsza, co zapewnia dobrą wentylację dzięki cyrkulacji ciepłego powietrza wytwarzanego przez ciało. Funkcja ta utrzymuje ciało w odpowiedniej temperaturze.

Przykładami drugich warstw są:

- Polary lub fleece (lepiej używać polarów z włókien: lżejsze, bardziej oddychające).

- Puchowe (używane tylko w czasie odpoczynku lub do bardzo spokojnych aktywności. Puch powstrzymuje wilgoć i nie poci się).

- Kurtki wykonane z włókien syntetycznych (PrimaLoft).

Niektóre z cech tych warstw są następujące:

- Zatrzymywanie ciepła ciała.

- Odprowadzanie potu.

- Bardzo niska waga i objętość.

- Hydrofobowość (nie wodoodporność).

Trzecia warstwa

Ta warstwa ma zasadniczo trzy funkcje. Pierwszą z nich jest ochrona przed deszczem (nieprzemakalna), drugą ochrona przed wiatrem, a trzecią odprowadzanie potu. Podążając za tym schematem, możemy sklasyfikować je w następujący sposób:

- Wodoodporne: Są to tkaniny, które chronią przed deszczem, pozwalają również na odprowadzanie potu spełniając tę funkcję do perfekcji. Najbardziej znaną technologią o tych właściwościach jest Gore-Tex, ale coraz więcej marek wprowadza własne tkaniny o tych właściwościach. Jednak koncepcja oddychalności w tych warstwach musi być traktowana z ostrożnością, ponieważ wodoodporna kurtka, jeśli dużo się pocisz, zawsze zatrzyma trochę wilgoci wewnątrz. Dodatkowo, membrany te są często odporne na ścieranie i rozdarcia. Ważne jest, aby szwy były uszczelnione termicznie, aby zapobiec przesiąkaniu wody.

- Wiatrówki: Celem tej funkcji jest zapobieganie przedostawaniu się powietrza do wnętrza i chłodzeniu nas. Odzież o tej charakterystyce nie jest wodoodporna, choć niektóre z nich są impregnowane w celu odpychania wody. Są one zazwyczaj bardziej oddychające niż odzież wodoodporna, a najbardziej znanym producentem tej odzieży jest Windstopper.

- Softshell: Ten rodzaj odzieży jest modny już od jakiegoś czasu. Jest to mieszanka polaru i wiatroszczelnej membrany. Koncepcja ta ma na celu zmniejszenie liczby warstw, a tym samym dodatkowej wagi. Zazwyczaj nie są wodoodporne, choć odpychają wodę.

W tej sekcji znajdziesz również wszystkie zabezpieczenia potrzebne do jazdy na nartach. Od kasków do ochraniaczy.


Marki Narciarstwo i Snowboard, które mogą cię zainteresować:

40% zniżki

40% zniżki na twojego e-maila

Zarejestruj się i otrzymuj na swoją skrzynkę e-mail oferty do 40% zniżki na tysiące produktów.