597 produktów z

Patagonia

597 produktówSortuj:Najbardziej popularneCena rosnącoCena malejąco
597 produktów

Patagonia to nie byle jaka firma. Projektują i produkują najlepsze produkty do wspinaczki, surfingu, wędkarstwa, jazdy na nartach, biegania... i codziennego życia, ale są w tej branży, aby osiągnąć coś więcej niż tylko zysk. Wszystko zaczyna się od analizy produktów wytwarzanych przez markę, jej działalności, łańcucha dostaw i Patagonia jako marka sama w sobie, jednocześnie podejmuje kroki w celu zmniejszenia ilości odpadów wytwarzanych przez łańcuch produkcyjny, emisję dwutlenku węgla i stosowanych chemikaliów.

Patagonia narodziła się w Kalifornii w 1973 roku, a jej założyciel, Ivon Chouinard, szybko zdał sobie sprawę z potrzeby stworzenia bardziej odpornej i wytrzymałej odzieży do wspinaczki. Zawsze kieruje się bardzo przejrzystą filozofią: "Każda produkowana przez nas odzież musi być trwała, funkcjonalna i jak najbardziej wszechstronna. Powinna być również lekka, elastyczna, wygodna i łatwa w utrzymaniu. A wszystko to przy minimalnym wykorzystaniu zasobów naturalnych"

Od 1985 roku przekazała ponad 100 milionów dolarów organizacjom non-profit walczącym o ochronę planety za pośrednictwem 1% For The Planet. W 1993 roku rozpoczęła produkcję wyrobów z poliestru pochodzącego z recyklingu (pierwszy producent odzieży outdoorowej). Obecnie prawie 70% wykorzystywanych przez nią materiałów pochodzi z recyklingu (objętościowo) i jest to marka z największą liczbą produktów certyfikowanych w ramach Fair Trade.