Sklep rowerowy

Buty rowerowe
Koszulki rowerowe z długim rękawem
Pedały rowerowe
Spodnie rowerowe
Kaski rowerowe
Rowery
Okulary rowerowe
Elektronika rowerowa
Opony rowerowe
Akcesoria rowerowe
37247 produktówSortuj:Najbardziej popularneCena rosnącoCena malejąco
37247 produktów

Chcesz dowiedzieć się więcej o sklepie rowerowym?

Jazda na rowerze to forma ćwiczeń angażujących całe ciało, uprawiana na rowerze szosowym lub górskim.

Buty rowerowe i kask rowerowy są niezbędnym wyposażeniem podczas jazdy na rowerze , pierwsze zapewnia lepsze przenoszenie mocy podczas pedałowania, a drugie gwarantuje bezpieczeństwo rowerzysty. Ale wskazane jest również używanie specjalnej koszulki, spodenek i skarpet do tego sportu, a także lekkich okularów rowerowych .

Koszulka kolarska musi zapewniać doskonałą oddychalność i być idealnie dopasowana do jazdy na rowerze. Koszulki rowerowe są zwykle wykonane z poliestru z płaskimi szwami i mogą mieć wstawki z siateczki lub tkaniny siatkowej pod pachami.

Koszulki kolarskie mają zwykle 3 tylne kieszenie, elastyczną silikonową taśmę na dole i zapięcie na suwak. Niektóre koszulki rowerowe zawierają hydrofilową obróbkę w dolnej części, która rozszerza wilgoć z potu, ułatwiając suszenie i unikając wychłodzenia.

Spodenki kolarskie muszą zapewniać doskonałą oddychalność i dużą możliwość regulacji, aby zapobiegać drganiom mięśni, a tym samym opóźniać początek zmęczenia.

Spodenki rowerowe są zwykle wykonane z bardzo elastycznych materiałów z płaskimi szwami. Są to tkaniny specjalnie przeznaczone do intensywnego użytkowania, które zapewniają dużą trwałość.

Spodenki kolarskie muszą zawierać wkładkę wykonaną bez jakichkolwiek szwów, która ma dużą zdolność pochłaniania wstrząsów i komfort, aby zmniejszyć zmęczenie rowerzysty i zwiększyć komfort użytkowania odzieży. Wkładka do spodenek rowerowych może również zawierać hydrofilową obróbkę, aby ułatwić ekspansję wilgoci z potu, a tym samym przyspieszyć proces schnięcia.

Skarpety rowerowe są również wykonane z materiałów ułatwiających pocenie się i zazwyczaj mają zróżnicowaną gęstość, aby odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Mają specjalną konstrukcję dla prawej i lewej stopy, ze wzmocnionymi i chronionymi obszarami.

Kask rowerowy jest niezbędnym elementem wyposażenia rowerzysty i musi oferować maksymalną lekkość, wentylację i bezpieczeństwo, a także mieć aerodynamiczny kształt.

Wysokiej klasy kaski rowerowe produkowane są w procesie In-mold, w którym część zewnętrzna i polistyren części wewnętrznej są łączone w jeden element, co zwiększa odporność na uderzenia i poprawia rozpraszanie energii uderzenia.

Większość kasków rowerowych zawiera mikrometryczne systemy regulacji z tyłu, aby zapewnić idealne dopasowanie, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo rowerzysty. Mogą również posiadać zmywalne i wygodne wkładki, siatkę przeciw owadom oraz zdejmowany daszek.

Okulary rowerowe zapewniają widzenie bez zniekształceń, co pozwala wyraźniej widzieć obiektyw, a także gwarantuje całkowitą ochronę przed promieniami UV. Jednym z najważniejszych czynników w okularach rowerowych jest lekkość, która zapewnia kolarzowi duży komfort.


Marki Sklep rowerowy, które mogą cię zainteresować:

40% zniżki

40% zniżki na twojego e-maila

Zarejestruj się i otrzymuj na swoją skrzynkę e-mail oferty do 40% zniżki na tysiące produktów.