1396 produktów z

Salewa

1396 produktówSortuj:Najbardziej popularneCena rosnącoCena malejąco
1396 produktów

Salewa to firma założona w Monachium w 1935 roku, specjalizująca się w produkcji wyrobów skórzanych i tekstylnych, a także pierwszych plecaków z rurowymi stalowymi ramami i kijków narciarskich wykonanych z orzecha laskowego. Zimą 1952 roku, dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na kijki narciarskie, Salewa weszła na rynek sportowy.

Jej przełom w alpinizmie nastąpił w 1955 roku wraz z andyjską wyprawą przez Białe Kordyliery sponsorowaną przez Salewę. Sprzęt lodowcowy, czekany i raki są teraz częścią gamy produktów alpinistycznych Salewa. W 1962 roku zaprojektowano i wyprodukowano lekkie, w pełni regulowane raki, a Salewa po raz pierwszy ugruntowała swoją pozycję w dziedzinie sprzętu górskiego i outdoor. Rok 1978 przyniósł znaczącą zmianę: asortyment produktów został rozszerzony o produkcję odzieży funkcjonalnej. W 1979 roku Salewa zgrupowała wszystkie swoje produkty pod jednym logo: marką Salewa z orłem, matką chrzestną niezrównanej jakości swoich produktów.

Po powstaniu marki Salewa w Austrii w 1982 roku, utworzyła się międzynarodowa struktura i gęsta sieć dystrybucji produktów w całej Europie, Stanach Zjednoczonych, Japonii, a nawet Nowej Zelandii. Włoski importer Heiner Oberrauch z Grupy Oberalp przejmuje przywództwo nad marką Salewa, prowadząc ją do sukcesu.

Wraz z początkiem nowego tysiąclecia marka Salewa wkroczyła w nowy wymiar, o czym świadczy stworzenie własnego zespołu sportowego i międzynarodowego zespołu Salewa alpineXtrem, a także ciągły rozwój i ulepszanie swoich głównych produktów.

W sezonie zimowym 2009-2010 marka prezentuje linię odzieży zaprojektowaną z myślą o zaistnieniu na światowych rynkach: alpineXtrem Pro, zaprojektowaną przez profesjonalistów i dla profesjonalistów, do ekstremalnego, codziennego i profesjonalnego użytku w górach.

W 2011 roku Pomoca, wiodący szwajcarski producent skór narciarskich, dołączył do grupy marek Salewa, umacniając tym samym swoją rolę lidera na rynku narciarstwa wysokogórskiego. Połączenie tych dwóch tradycyjnych, rodzinnych firm jest wyraźnym znakiem, że koncepcje bezpieczeństwa, zaufania i niezawodności w górach będą nadal wzmacniane w przyszłości.

W 2012 roku Wild Country stało się częścią Grupy, co oznacza, że południowotyrolska firma specjalizująca się w sportach górskich i wiodący brytyjski producent sprzętu do wspinaczki skałkowej przypieczętowali nową synergię wiedzy specjalistycznej w tej dyscyplinie. Nazwa Salewa jest synonimem wiedzy alpinistycznej od ponad 75 lat. Przejęcie Wild Country pozwala marce sportów górskich na włączenie dogłębnej wiedzy wspinaczkowej brytyjskiej firmy do jej wieloletniego doświadczenia w sportach górskich.