199 produktów z

Selle SMP

199 produktówSortuj:Najbardziej popularneCena rosnącoCena malejąco
199 produktów

Dwóch mistrzów, takich jak Coppi i Bartali, rzuca wyzwanie sobie na ulicach. Na strychu w historycznym centrum Padwy Martino Schiavon rozpoczyna całkowicie włoską historię Selle SMP , historię pełną nieustępliwości, inicjatywy, odwagi, chęci działania skupiając się na sile swoich pomysłów.

W 1981 roku produkcja przeniosła się do obecnej siedziby w Casalserugo, 10 km od Padwy. W 1995 roku osiągnęła roczną produkcję 5 milionów siodeł iw tym samym roku powstało wewnętrzne laboratorium badawczo-rozwojowe.

Rodzina Schiavon, przekonana, że lokalna produkcja nie powinna być uszczuplona doświadczeniami i wiedzą gromadzoną przez wiele lat pracy i poświęceń, utrzymuje produkcję i zatrudnienie w Veneto, decydując się na konkurowanie na polu innowacyjności i jakości. Dopiero w 2000 roku jako pierwsza firma w branży zastosowała certyfikowany system jakości.

W wyniku długich i szeroko zakrojonych badań antropometrycznych i ergonomicznych, przeprowadzonych we współpracy z zespołem medycznym, zgłoszono cztery międzynarodowe patenty: kanał centralny, czubek orlego dzioba, kwadrat i później wklęsłość. Z tych patentów narodził się Pro, pierwsza realizacja serii, która miała stać się symbolem innej i absolutnie innowacyjnej koncepcji siodełka rowerowego. Dziś Selle SMP jest światowym liderem w dziedzinie ergonomicznych siodełek i sprzedaje swoje produkty w ponad 50 krajach.

Minęło ponad 65 lat, ale wszystkie siodła są w całości wykonane w Veneto. SMP jest jedyną firmą na świecie, która posiada System Jakości z certyfikatem ISO9001 w zakresie: Projektowania i produkcji siodełek rowerowych w całości wykonanych we Włoszech.


Kategorie powiązane z Selle SMP