Siodełka i sztyce rowerowe

940 produktówSortuj:Najbardziej popularneCena rosnącoCena malejąco
940 produktów

Chcesz wiedzieć więcej o siodełkach?

Siodełka rowerowe są, wraz z pedałami i kierownicą, jednym z głównych punktów styku i podparcia na rowerze. Jest to rodzaj siedzenia, które jest przymocowane do sztycy - aluminiowej lub metalowej rury, która łączy siodełko z ramą roweru. Ta aluminiowa lub metalowa rura jest regulowana i umożliwia ustawienie siodełka na najbardziej odpowiedniej wysokości dla rowerzysty oraz przesunięcie go do tyłu lub do przodu w celu uzyskania najwygodniejszej pozycji.

Dokonanie właściwego wyboru siodełka jest niezbędne, aby uniknąć problemów z pozycją podczas jazdy, a także bólu i podrażnień w obszarach podparcia. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje siodełek, spośród których można wybrać model najlepiej dopasowany do wagi i elastyczności każdego rowerzysty.

Zwykle, możemy rozróżnić dwa rodzaje siodełek w zależności od ich kształtu:

  • Płaskie siodełka pozwalają rowerzyście na większą swobodę ruchu zarówno do przodu jak i do tyłu. Są bardzo odpowiednie dla osób o małej elastyczności w biodrach, które są przyzwyczajone do utrzymywania bioder w pozycji pionowej na siodełku.
  • Zakrzywione siodełka, w przeciwieństwie do poprzednich, nie pozostawiają wiele miejsca na ruch. Wymagają bardziej statycznej pozycji rowerzysty, niezależnie od terenu po jakim się porusza. Najlepiej nadają się dla osób z dobrą elastycznością bioder, które mają tendencję do utrzymywania bioder pochylonych do przodu z prostymi plecami.

Różnorodność siodełek rowerowych jest tak szeroka, że można znaleźć modele wykonane z różnych materiałów. Istnieją siodełka skórzane lub plastikowe, które nadają się do jazdy na rowerze szosowym; siodełka anatomiczne, które są wskazane w celu zmniejszenia nacisku w obszarze miednicy, a nawet możemy znaleźć siodełka zaprojektowane z żelem wewnątrz, które są bardzo wygodne, miękkie i dostosowują się do kształtu każdej osoby.


Marki Siodełka i sztyce rowerowe, które mogą cię zainteresować:

40% zniżki

40% zniżki na twojego e-maila

Zarejestruj się i otrzymuj na swoją skrzynkę e-mail oferty do 40% zniżki na tysiące produktów.