56 produktów z

Suunto

56 produktówSortuj:Najbardziej popularneCena rosnącoCena malejąco
56 produktów

Firma Suunto narodziła się w Finlandii ponad 80 lat temu, kiedy Tuomas Vohlonen, zawodnik biegu na orientację i entuzjasta outdooru, wynalazł metodę masowej produkcji kompasów wypełnionych płynem.

Tuomas Vohlonen od dawna irytował się brakiem precyzji i stabilności igły w tradycyjnych suchych kompasach. Jego pomysłowość i kreatywność jako inżyniera doprowadziły go do odkrycia i opatentowania metody produkcji kompasu wypełnionego płynem, co znacznie zwiększyło stabilność igły i umożliwiło dokonywanie lepszych odczytów z nieznanym wcześniej poziomem precyzji.

Od tego czasu firma Suunto jest liderem innowacji, wytwarzając ręcznie najwyższej jakości zegarki sportowe, instrumenty i komputery nurkowe, wystawiane na próbę w najtrudniejszych warunkach na świecie. Od zarania dziejów człowiek bada swoje otoczenie. Jedyne, co się zmieniło, to narzędzia.

Firma Suunto nadal ma siedzibę w Finlandii i jesteśmy dumni z faktu, że większość naszych produktów jest projektowana i wykonywana ręcznie w naszym głównym zakładzie na obrzeżach Helsinek. Naszym celem jest zapewnienie poszukiwaczom przygód i entuzjastom sportu najlepszych narzędzi do odkrywania i podbijania nowych terytoriów, od najwyższej góry po najgłębszy ocean i wszystko pomiędzy.

Słowo „Suunto” pochodzi od fińskiego terminu oznaczającego „kierunek”. Suunto wymawia się „Sunto” przez pojedyncze długie „u”.


Kategorie powiązane z Suunto